Shqipëria po rrit një talent, “përbindëshi” Broja shënon sërish

Sulmuesi i Shqipërisë dhe Chelseas, Armando Broja, nuk di të ndalet. Ai është si një “çelës anglez” për klubin e tij, pasi luan me U-19, U-21 apo ka patur raste dhe me U-23.

I rëndësishëm është fakti që ai gjithmonë shënon dhe duket se ka një të ardhme të ndritur para vetes. Ai gjeti sërish golin në ndeshjen që Chelsea fitoi 3-5 kundër Tottenhamit në transfertë.

Futbollisti shqiptar shënoi golin e tretë dhe qëndroi për 61 minuta në fushën e lojës. Broja shënoi para pak ditësh dhe me ekipin e U-21 të Chelseas.