Video: Legjenda Federer mbijeton në një ndeshje të çmendur!

Kur përmendni tenisin, mund t’iu shkojë mendja direkt te Roger Federer. Legjenda zvicerani arriti fitoren e tij të 100 në Australian Open dhe e bëri me shumë stil dhe vuajtje.

Ai mposhti heroin australian John Millman me rezultatin 3-2 me sete (6-4, 6-7, 4-6, 6-4, 6-7). Një ndeshje që zgjati mbi 4 orë dhe shkoi me set final dhe për më tepër me tiebreak.

38-vjeçari dhuroi spektakël në setin final, pasi ishte duke humbur me rezultatin 8-4 në tiebreak dhe atëherë kur u mendua se gjithçka do të mbyllej arriti të fitonte 6 pikë radhazi duke triumfuar në 10-8. Ai kalon në raundin e katërt me shumë sakrifica. Legjendë!

https://twitter.com/Eurosport_FR/status/1220706001915203587?s=20