Berisha denoncon mashtrimin elektoral të PS ndaj banorëve të Spitallës

Me anë të një videoje në facebook, ish-kryeministri Berisha ka denoncuar mashtrimin që u është bërë banorëve të Spitallës në Durrës, ku drejtues të OSHE-së dhe të PS-në u kanë premtuar atyre dritat, në këmbim të votës, por menjëherë pas votimeve, ata jo vetëm që nuk u kanë sjellë dritat, por as telefonat nuk ua hapin më. Ja postimi i Berishës dhe mesazhi e videoja e “qytetarit digjital”:

“Mashtrim elektoral i partise kanabiste ne Durres!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital! sb

“Z.Berisha jam nje banor i spitalles Durres. para fushates na prentun se do na binin drita e me mar votat kta te ps sollen 4 shtylla e nuk u duken ma. mora ne telefon njuz 24 e kontaktun me drejtorin e oshees durres. me mori nje her e nuk u interesu ma. kam edhe vidjo. faleminderit per mirkuptimin”