Flash News

E-TJERA

Efekti i skandalit McGonigal prek edhe Portin e Durrësit, avokati: Ra çmimi i apartamenteve

Efekti i skandalit McGonigal prek edhe Portin e Durrësit, avokati: Ra

Publikimi i skandalit të McGonigal duket se nuk ka pasur efekte vetëm në çështjet e politikës.

Avoktai Besart Logu ka thënë për Euronews Albania, se pas daljes në media të skandalit dhe përfshirjes së kryeministrit Rama, pati një rënie të çmimit të apartamenteve në Portin e Durrësit.

Sipas tij, skandali ndikoi që çmimi i tyre të zbriste nga 110 mijë euro në 105 mijë euro.

“Një ditë pas publikimit të skandalit të agjentit të FBI-së, çmimet e apartamenteve në Portin e Durrësit  ranë nga 110 mijë euro në 105 mijë euro. 5 mijë euro ulje direkte.  Nëse ndaj kryeministrit nisin hetimet nuk ofron  shumë siguri. Çështja Charles McGonigal sapo ka filluar të japë efektet e para”, tha avokati.

Latest news