Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Ku gaboi Arben Ahmetaj? Sinjalet që i dha Rama para se ta ‘zhveshë’ nga të gjitha postet në PS –E shpjeguar

■ Media gjermane ‘fshikullon’ qeverisjen e Ramës: Probleme me korrupsionin, drejtësinë, lirinë e shtypit dhe ende gati për BE-në?

■ Publikohen për herë të parë pamjet e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, 4 ditë para zgjedhjeve

■ Berisha: Rama merrte energji nga Kosova dhe e shiste në treg, nga ana tjetër zbrazte digat 

■ Gjykata thotë fjalën e fundit, LSI zyrtarisht do të njihet si Partia e Lirisë

■ Rama hap dyert për rusët: Janë të mirëseardhur në Shqipëri! 

■ Bordi ul çmimin e naftës dhe rrit benzinën, vendimi 

■ Mediat turke jehonë lajmit të mbylljes së shkollës: FETO-s i vjen goditje nga Tirana, kolegji kishte lidhje me gylenistët

■ “E gabuar, e papranueshme”, Shqipëria dhe Rusia ‘përplasen’ në OKB për Kosovën

■ Mashtrim me TVSH/ Dëm mbi 3 mln euro, 13 të arrestuar, dyshime për përfshirjen e zyrtarëve

■ “E kanë hedhur në det”, transkriptet që flasin për fatin e Ervis Martinajt

Latest news