Flash News

KRYESORE

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

Mbërrijnë 8.190 vaksina të Pfizer, Rama në Rinas: Pas dy javësh vizitoj ‘vendin mik’ që na ofron 360 mijë doza të AstraZeneka.

■ Rama kërkon dialog me opozitën: Jepni ide si të zhvillojmë fushatën pa shtrënguar masat anti-Covid 

Shpërblehen 4 deputetë të opozitës së re që bashkonin votat me mazhorancën, Rama i kandidon në listat e PS

■ Koalicionet/ Orët e fundit të negociatave, marrëveshjet e pambyllura të PD me aleatët

E lidhur: Do kandidojë në Korçë apo Vlorë? Vangjel Dule: Varet nga lëvizjet e PS

■ Dje në vendin tonë mbërritën 8190 vaksina anti-Covid. Sipas ministres, mbi 4600 infermierë dhe 400 të moshuar kanë marrë tashmë vaksinën kundër koronavirusit.

■ Pritet pezullimi i vettingut në polici, deputetët kërkojnë që vlerësimi i efektivëve të bëhet nga SHÇBA-ja. Vendimet që u morën gjatë seancës së sotme në Kuvend.

■ Një 17 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. I riu ishte i shtruar prej një jave te spitali “Shefqet Ndroqi”.

■ Rama flet për koalicionet parazgjedhore, mirëpret propozimin e opozitës për shtyrjen e afatit të kartave të ID. Rama akuza Metës: Person që ka humbur marrëdhënien me trutë e kokës, lëviz ditën e natën për qëllime elektorale.  

■ PD prezanton programin për biznesin dhe anti-korrupsionin, Basha: Moratorium 1-vjeçar për sistemin e inspektimit.

■ Basha hedh poshtë vendimin e Komisionit, zbardhet emri i kandidatit të PD në Gjirokastër.

Ditari politik

Të fundit