Flash News

KRYESORE

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

 

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Zbardhet dokumenti, BE “shuplakë” Ballkanit të Hapur: Rezerva të forta

■ OBSH: Shqipëria do përballet me kosto të larta shëndetësore nga plakja, sfidë ekonomia e moshës së tretë

Kuvendi

■ Debatet me deputetët e PS, Berisha paralajmëron: Do rrimë këtu 48 orë

■ Nikolla nuk i jep fjalën dhe ndërpret seancën, Berisha hyn ‘live’ në FB: Balla i akuzuar për vrasje

■ Zgjedhjet vendore, ç’thotë Berisha për kandidatët e Alibeajt

■ Tensione e debate/ Opozita rrethon foltoren, Rama 'bëhet' për kafe

Dashnor Sula ‘kokë më kokë’ me Ramën në Kuvend. Çfarë diskutuan?

Porti i Durrësit

■ BE kundër 'projektit strategjik' të qeverisë, anulon grantin 28 milionë euro për Portit të Durrësit

■ Goditje’ Ramës: Projekti për Portin e Durrësit ka modifikime, do ta monitorojmë

■ Anulimi i grantit për Portin e Durrësit, Balluku: E kërkova me shkresë, s’na duhet kredia

Protestë dhe samit në 6 dhjetor, reagon BE: Të respektohen liritë e ligjshme të qytetarëve

■ Tre muaj në vëzhgim, si u kap kokaina e ardhur nga Tivari në laboratorin e Fierit. 15 në pranga me urdhër të SPAK

■ E lidhur: Laboratori i kokainës në Fier, flet kryeplaku i fshatit: Pritës ishte ish-kryekomunari, sot drejtor në Bashkinë e Tiranës 

■ Media britanike publikon shifrat: Mbi 11 mijë shqiptarë kanë hyrë ilegalisht në Angli gjatë 9 muajve të fundit

Të fundit