Penalltia, si u ndëshkuan tre ‘italianët’ e Shqipërisë

Më të pafatët, në ndeshjen e parë zyrtare të Shqipërisë kundër Italisë, kanë qenë ‘italianët’ e Kombëtares shqiptare. Kështu, penalltia u shkaktua prej Migjen Bashës, që luan për Barin, dhe pas protestave për ‘padrejtësinë’ e penalltisë ka qenë një tjetër lojtar i kampiontait italian, Ledion Memushaj që luan me Peskarën, i cili është penalizuar me karton të verdhë. Ndëshkimi është mbyllur me ‘italianin’ tjetër, Thoma Strakoshën, portier i Lacios, që e ka pësuar penalltinë duke u hedhur në krah të kundërt të topit të Daniele de Rosit.