E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Ish-agjenti McGongial aksioner i një biznesi në Tiranë, si loboi për koncesionin e hidrokarbureve 

■ Eksperienca si agjent i FBI-së e Charles McGonigal, kur e nisi bashkëpunimin me oligarkun rus

■ Si ndryshoi rrjedha e seancës/ PD kërkoi diskutime, PS voton projektligjet mes zhurmës dhe braktis Kuvendin

■ E lidhur: Berisha në Parlament: Rama të vijë këtu ose të dorëhiqet dhe të dëshmojë në SHBA

■ “Mosbindje civile”, Berisha thirrje demokratëve: Rama do shporret në betejën finale të luftës tonë 

■ Oligarku rus Oleg Deripaska përfitoi 20 mln € nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit gjatë 2019-2021

■ ‘Big Brother shkon’ në Vlorë, çmontohen 16 kamera sigurie që kontrolloheshin nga grupet kriminale 

■ Berisha: Do vendosim bashkëpunim në SHBA për për ta ngritur atje çështjen ‘McGongial’ 

Të fundit