Flash News

POLITIKOFF

Shakira is rumored to be experiencing a new love

Shakira is rumored to be experiencing a new love

The Colombian singer-songwriter, 46, is moving to Florida after signing a child custody agreement with her ex, Gerard Pique. Fans have been left to speculate whether she will be leaving Barcelona with her sons Milan, ten, and Sasha, eight, in June at the end of their school year or within the next few days after it was reported that she planned to leave on April 1st.

Megjithatë, kjo ishte para se të raportohej se nëna e saj ishte shtruar në spital në Barcelonë pasi i ishte gjetur një mpiksje gjaku në këmbë. Tani uebsajti spanjoll i lajmeve OK Diario thotë se nëna e dy fëmijëve mund të ketë një arsye tjetër për të përshpejtuar lëvizjen e saj në Miami një ‘burrë misterioz’ që pretendohet se i është thënë se e ka takuar disa muaj më parë para se të shkruante këngën e saj të fundit që i dedikohej Pique dhe të dashurës së tij të re Clara Chia.

Faqja e internetit raportoi në fundjavë:

"Duket se këngëtarja kolumbiane mund të kishte gjetur një iluzion të ri në formën e një burri misterioz që me sa duket e takoi në Miami dhe ka qenë në kontakt me të për katër muaj."

Ai nuk ofroi më shumë detaje, përveçse të thoshte se njeriu misterioz nuk ishteAntonio de la Rua, me të cilin ajo u takua përpara se të takonte Pique në Kupën e Botës 2010, ku Shakira performoi këngën e saj hit ‘Waka Waka’. Nuk ka pasur asnjë koment nga Shakira për raportimet spanjolle. MailOnline ka kontaktuar një përfaqësues të Shakira për komente të mëtejshme.

Ekspertja e Shakirës, Laura Fa, një nga dy gazetaret që raportojnë rregullisht për nënën e dy fëmijëve për gazetën katalanase El Periodico, tha në fillim të këtij muaji se artistja po shikonte një datë të re të 1 prillit për t’u larguar nga Barcelona me fëmijët e saj pas raportimeve fillestare do të ndodhte në fund të vitit shkollor në qershor.

That was before her mother Nidia Ripoll was hospitalized in the Catalan capital after a blood clot was found in her leg. The failing health of her 91-year-old father William Mubarak was initially cited as the main reason she abandoned plans to move to Miami earlier this year after signing a custody agreement with Pique in December .

Shakira is rumored to be experiencing a new love

The couple, who split in May after 11 years together, confirmed in November that they had reached an agreement after protracted negotiations which culminated in a marathon 12-hour meeting with their lawyers. They signed the agreement in a Barcelona court next month. As part of the deal, retired footballer Pique, now in a relationship with Catalan beauty Clara Chia, 23, will spend the holidays with his children.

 

Latest news