Flash News

KRYESORE

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Kryeministri Rama sqaron ftesën: I gatshëm të bashkëpunoj se PS fiton zgjedhjet; Lulzim Basha: S'ka ndryshim pa ikur ti

■ Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim sqaron sërish: SHBA nuk mbështet asnjë parti apo kandidat, nuk flas me mesazhe të fshehura

E lidhur: Lulzim Basha komenton deklaratat e Yuri Kim: SHBA nuk ka ndërhyrë në fushatën elektorale në Shqipëri

■ Presidenti Meta denoncon me emra: Lefter Koka i përfshirë në “mafien e inceneratorëve”, kërcënon anëtarët e LSI

■ Rama pranon se ka kërkuar të paguaj për lobing në SHBA: Ishte historia e hapjes së kutive

■ Përhapje e sekreteve vetjake, SPAK cakton prokuror për “patronazhimin”

E lidhur: Mediat greke: Skandal në Shqipëri me vjedhjen e të dhënave të qytetarëve nga Partia Socialiste e Ramës

■ Zgjedhjet, Celibashi: Të gjitha qendrat e votimit do monitorohen me kamera

■ Meta përqafon nga larg patronazhisten e tij, fton në përballje Damian Gjiknurin

■ Në fundjavë në vendin tonë do të mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina nga AstraZeneca. Manastirliu: Të shtunën vijnë 40 mijë doza.

■ Presidenti Meta ka denoncuar se shtetas të huaj me rekorde kriminale janë pajisur me dokumente identifikimi të personave të shqiptarëve. Ai ka ngritur shqetësimin mund të ketë persona që do të votojnë në emër të emigrantëve që jetojnë jashtë.

■ LSI padi në SPAK për Peleshin dhe tre drejtorë të Korçës. Sipas saj, të paditurit kanë lënë postin e funksionarit publik dhe kanë nisur të bëjnë fushatë elektorale.

■ Aktivistët thirrje tre ministrave: Ktheni mbrapsht rrogën, jeni në fushatë dhe jo në krye të detyrës. Ata i kërkuan KQZ-së që të ndëshkojë kandidatët që shkelin ligjin zgjedhor.

Të fundit