Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Oligarku rus i lidhur me McGonigal ka shtrirë aktivitetin në Shqipëri, pronar i kompanisë që ndërton hidrocentrale

■ McGonigal deklaron pafajësi mbi akuzat për marrje parash, lirohet kundrejt pagesës

■ Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Hetimet po keqlexohen për të zhvendosur vëmendjen nga 21 janari 

■ Dosja “McGonigal” është amerikane, problemi shqiptar

■ Akuzat për lidhje të ngushta me ish-zyrtarin e FBI-së, flet për herë të parë këshilltari i Ramës

■ Zgjedhjet e 14 majit/ Firmoset marrëveshja e koalicionit midis PD dhe PBDNJ, Berisha: Do godasim sistemin monist

■ Berisha mbledh grupin: Rama u soll në mënyrën më të pabesë me SHBA-në, kjo është ajo që duhet të bënte ;Berisha: Arsyet pse Edi Rama është agjent influent i Putinit

■ “New York Post” godet lidhjen Soros-Biden: Vendimi i parë i Presidentit ishte shpallja ‘non-grata’ e Berishës

■ Zhdukja e fëmijëve shqiptarë/ Qeveria britanike nuk e njoftoi Tiranën, CRCA: E ka detyrim t’i mbrojë

■ Bordi i Transparencës shfrytëzon ditët e fundit, rrit sërish çmimin e karburanteve

Të fundit