Flash News

E-TJERA

Dosja “5D”, protestohet sërish sot para Bashkisë së Tiranës

Dosja “5D”, protestohet sërish sot para Bashkisë së

Opozita ka thirrur sërish protestë sot në orën 11:00 para Bashkisë së Tiranës.

Protesta vjen pas skandalit me dosjen 5D që çoi në pranga drejtorët e Erion Veliajt. Qytetarët kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut.

Në protestë ka pasur përplasje mes qytetarëve dhe efektivëve të policisë që qëndrojnë jashtë godinës, pasi nuk kanë lejuar këshilltarët e opozitës të hyjnë në bashki.

Të fundit