Flash News

E-TJERA

Lionel Messi e konfirmon: Do të luaj me Inter Miami

Lionel Messi e konfirmon: Do të luaj me Inter Miami

Lionel Messi do të bëjë një lëvizje mahnitëse në skuadrën e Major League Soccer Inter Miami CF pas largimit të tij nga Paris Saint-Germain. Lajmin e njoftoi vet ylli argjentinas.

Messi e bëri njoftimin për klubin e tij të ardhshëm në një intervistë për botimet spanjolle Mundo Deportivo dhe Sport. MLS më vonë konfirmoi marrëveshjen e propozuar në mediat sociale.

Fituesi i Kupës së Botës 2022 ishte i lidhur me një rikthim në ish-klubin e Barcelonës, si dhe një lëvizje të mundshme në klubin e Arabisë Saudite Al Hilal, por përfundimisht vendosi t'i bashkohet Inter Miami-t të bashkëpronarit David Beckham në MLS.

"Kam marrë vendimin që do të shkoj në Miami. Ende nuk kam rënë dakord 100 për qind dhe duhen disa gjëra, por, mirë, ne vendosëm të vazhdojmë rrugën time atje," tha Messi.

Të fundit