E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al mbështetur në raporte të gazetave amerikane, ju sjell një blic lajmesh nga bota në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Tragjedi në Kavajë, gjenden të pajetë katër turistë rusë në një sauna 

■ Zjarr në pallat në Astir, nënë e bir hidhen nga ballkoni për të shpëtuar. Vdes në spital 62-vjeçarja

■ E lidhur: Konfirmon zjarrfikësi: Zjarrin e banesës në Astir e vuri djali i shtëpisë, kishte probleme mendore

■ U filmua duke dhënë para në këmbim të votës, arrestohet ish-kandidati i LSI në zgjedhjet e 25 prillit

■ Instituti kërkimor në SHBA: Shqipëria e fundit në Europë për indeksin e zbatimit të ligjit, kampione në korrupsion

■ E lidhur: Reagon Meta: Jam thellësisht i shqetësuar, gjendja kërkon reflektim të menjëhershëm! 

Ndërron nga Covid-19 gazetari Artjan Tepelena, prej një muaji ishte i shtruar në Sanatorium

■ Kosova dhe Maqedonia e Veriut sot shkojnë në zgjedhje lokale

Të fundit