Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

 ■ “Presioni” i BE, Borrell: Qeveria do të tërhiqet nga ‘pasaportat e arta’

■ E lidhur: Qeveria tërhiqet nga "pasaportat e arta", por jo nga amnistia fiskale, Rama: Duam ekspertizë nga BE

■ Amnistia Fiskale, Varhelyi: Kemi nevojë për më shumë kohë. Qeveria të mos shkelë vijat e kuqe

■ KAS regjistron PD-në me kryetar të komanduar Alibeajn në zgjedhjet e 14 majit

■ E lidhur: Përfaqësuesi ligjor i Berishës: Maskaradë! Do e apelojmë vendimin

■ Berisha i sanksionuar nga BE? Borrell: Nuk ka propozim të tillë nga ne

■ Zbërthehet’ vrasësi i Behar Sofisë: Porositësit më ofruan 500 mijë euro edhe për një vrasje në Gjermani

■ Prodhimi global i kokainës/ Raporti i OKB: Grupet shqipfolëse, rol kyç në trafikun e drogës. Dominojnë tregjet britanike

■ SPAK njofton arrestimin e Lefter Allës. Në pranga dhe 12 zyrtarë të tjerë, ja akuzat

■ ‘Rama e ka tmerr’, çfarë është projektligji i parashkrimit që Berisha e kërkon me ngulm –E shpjeguar

■ BIRN: Punëtorët e huaj e përdorin Shqipërinë si trampolinë drejt Perëndimit 

■ “Mcgonigal i lidhur me Gazprom”, Crawford: Ai punoi me Ramën për t’u hequr naftën amerikanëve

Të fundit