Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ “Ka disa arsye”, zv/ndihmës sekretari i shtetit Escobar: Pse Berisha u shpall ‘non grata’ 8 vjet pasi la pushtetin. DASH do 

shpallë të tjerë zyrtarë të lartë ‘non grata’ në rajon 

■ “Është një lider i thyer”, Berisha zbardh bisedën me Bashën në vitin 2017: Çfarë i kërkova

E lidhur: Berisha bën deklaratën e fortë: Kam kërkuar shpalljen e George Soros “non-grata”

 Berisha i kthehet ambasadores Kim: Më shpalle “non-grata”, provat dorëzoji në Paris; 

E lidhur: U shfaq krah Berishës në “Foltore”, Evi Kokalari mike e ngushtë e ambasadores Kim

■ Shpallja “non-grata” e Berishës, Rama për VOA: Nuk ka më monument të parrëzueshëm të së shkuarës

■ “Përdore lekë për të manipuluar garën për kreun e PD. Ka video”, zbardhet debati me dyer të mbyllura mes Bashës dhe Shehajt

E lidhur: Reagon Shehaj: Ka një përçarje të madhe

■ PD nuk e njeh vendimin për mbledhjet online të komisioneve parlamentare: Deputetët tanë fizikisht në salla. Basha porosi deputetëve: Merrni informacion në prokurori për masakrën zgjedhore të 25 prillit

■ Rama reagon për dënimin e Adriatik Llallës: Po bëjmë një luftë të hapur kundër korrupsionit

■ I kërkoi “të kapë trenin”, Bushati sqaron raportet me Ramën: Moskandidimi im më 25 Prill, i padrejtë!

■ Tensionohet situata në veri të Kosovës, digjet Qendra për Regjistrim të Automjeteve në Zubin Potok, sulmohet ajo në Zveçan. Reagon Albin Kurti: Serbia po provokon konflikt serioz ndërkombëtar, sulme të tilla nuk do tolerohen

 

 

Të fundit