Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Rrëzohet kërkesa për denimin e “Srebrenicës”, Berisha: Votuat sipas urdhrit të Vuçiçit. Debat mes Bardhit dhe Spahos

E lidhur: Mes socialistëve një ‘tradhtar’, kush është deputeti që votoi pro rezolutës për Srebrenicën  

■ Rezolutën e rrëzuar sot nga PS e ka miratuar Kongresi Amerikan dhe Parlamenti Europian. Pse Rama i tha JO

■ “Vila luksoze” i përplasi në Kuvend/ Reagojnë Spaho, Shehu dhe Bardhi: Gazmenti është burrë legen

■ E lidhur: Dalin pamjet e vilës luksoze që 'përplasi' demokratët në Kuvend; Turbulloi më shumë 'ujërat' në PD, e kujt është vila 760 mijë euro në Gjirin e Lalzit?

■ Berisha nis fushatën nga Lezha, të dielën prezanton platformën për kryetar të PD

■ Nga ‘non grata’ e Berishës, sulmet e Ramës ndaj SPAK, ish-ministra të dënuar, deklaratat e forta në 30 minuta me Yuri Kim

■ “Niveli i lartë i korrupsioni”, deklarata e fortë e Brahos: Rama ka bërë disa punë jo të mira, do flas pas një jave

■ Thellohet tkurrja dhe plakja e popullsisë/ 10 qarqe me shtesë natyrore negative, lindjet bien me 4,2 %

■ Rritja e çmimeve “godet” financat e familjeve shqiptare, shtohet numri i të varfërve

■ Shifrat/ Familjet shqiptare të varura ndaj shpenzimeve bazike, a ndikon niveli i arsimimit në mirëqënien e popullsisë 

■ Triporti me koncesion, në "lojë" hyn edhe TEC-i i Vlorës

■  Joseph DioGuardi letër Nikollës: Shfuqizoni planin e Butrintit! Pse ja dorëzoni të huajve, kur keni kapacitete

Të fundit