Flash News

POLITIKOFF

Forecast of stars for the whole week

Forecast of stars for the whole week

Dashi

Five stars for Aries. The moon is no longer in your sign, but you do not lack passion and the days will be interesting in love. Those who have started a new relationship are now happy, but there are also those who are looking for new emotions. Just try to change your attitude, because if you always think about the past, you will not move forward: be available and do not give space to impossible stories. At work, you have a strong desire for revenge, to reappear. Something is achieved, even if it is late. But fear not: great news is coming!

Demi

Five stars for Taurus. The Sun and Mercury will be in the sign from Monday and Venus is already on your side, so good news for love. If there is a person you like, approach them now. Those who have experienced uncertain moments will now find the answer. Great news coming in the sentimental realm. At work, positive moment, you will be rewarded for everything you have done in the last two years. If you have started a job or a collaboration, do not worry, it will be reconfirmed!

Gemini

Five stars for Gemini. An important horoscope for those who want to make new acquaintances, also because Venus will be on your side from the beginning of May. This will also help singles. Just try not to get angry if there are obstacles, new meetings will make you even more passionate. At work, the stars are great: there are those who, even unwittingly, will have to make changes, but then everything will go the right way. After Tuesday there will be intense days, guts!

Crab

Four stars for the sign of Crab. Last month you faced a crisis, now you can breathe relief in love. Many ambiguities will be overcome by Monday and Friday. There may also come a good chance of being caught, who knows. Emotions play a major role in your life. At work, a positive period, certainly better than what happened at the end of March. Now you want to change, do something different: who knows, maybe some good news will come!

Leo

Tre yje për Luanin. Dyshime të vogla në dashuri. Duhet të keni besim 100% për të lënë veten të shkojë. Sidoqoftë, mos i nënvlerësoni takimet e ditëve të fundit dhe përpiquni të kuptoni se ndoshta puna mund të marrë kohë, duke lënë më pak hapësirë ​​për ndjenjat. Në punë, ka shumë konfuzion, prandaj më mirë të shtyni projektet. Jeni pak i lirshëm në fillim të javës, por mund të jeni më shumë gjatë fundjavës. Ruani qetësinë dhe do të shihni që ambicia juaj herët a vonë do të shpërblehet!

Virgjëresha

Pesë yje për shenjën e Virgjëreshës. Ditë shumë interesante në dashuri, favorizohen takime të reja. Mundohuni të mos mendoni shumë dhe lëreni veten të shkojë, le të mbizotërojë instinkti. Ndjesi të shkëlqyera edhe në fundjavë. Në punë, keni filluar të shihni rezultatet e para. Në fillim të javës mund të merrni një vendim të rëndësishëm: Dielli, Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj, ato do t’ju ndihmojnë ta mbani situatën nën kontroll!

Peshorja

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Po rifitoni dëshirën për ta lënë veten të shkojë në dashuri. Përpiquni të bëni diçka edhe për veten tuaj. Mund të jetoni momente të bukura me një person të lindur nën shenjën e Luanit ose Binjakëve: qëndroni me këmbët tuaja në tokë dhe nëse doni të njihni një person, ndiqni instinktet më rregullisht. Në punë, takimet janë të rëndësishme, edhe nëse ka pasur probleme në fund të Marsit (pengesa ose përfundimi i një kontrate). Formuloni  ide të reja dhe marrëveshje të reja pa frikë, hajde!

Akrepi

Tre yje për shenjën e Akrepit. Venusi fillon një tranzit në opozitë. Do të keni një qëndrim më kritik ndaj dashurisë. Dëshironi të qëndroni vetëm për një kohë, veçanërisht kushtojini vëmendje ditëve nga e marta në të enjte. Në punë, rreth mesit të javës mund të ketë një moment pavendosmërie. Mundohuni të harroni të kaluarën dhe të gjitha problemet e saj!

Shigjetari

Katër yje për shenjën e Shigjetarit. Nëse kohët e fundit keni mbyllur një lidhje dashurie, tani zemra juaj mund të jetë e zënë. Shumë menduan se dashuria ishte e tepërt, jo e rëndësishme, sepse ishin shumë të zënë me punë. Ditët që do të vijnë janë pozitive dhe do t’ju ndihmojnë të gjeni pasionin e duhur. Në punë, disa lajme të mira mund të vijnë në gjysmën e dytë të javës. Është mirë të mbani mend se ka shumë shpenzime dhe ka nga ata që po mendojnë për një transferim, kush e di!

Bricjapi

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Afërdita do të fillojë një tranzit shumë të bukur. Mundohuni të besoni në dashuri dhe në takime të reja, gjeni kohë për veten tuaj. I përkushtoheni shumë gjërave praktike dhe më pak atyre sentimentale, por ka ardhur koha të kërkoni situata të reja pozitive. Të Premten do të ketë mundësi të mira. Qielli i fundjavës është premtues. Në punë, kjo është një kohë e rëndësishme për të tronditur biznesin tuaj. Nëse jeni të pakënaqur, pjesa e dytë e javës do t’ju sjellë në një përballje, prandaj është më mirë të flisni dhe të sqaroheni.

Ujori

Tre yje për Ujorin. Me të vërtetë nuk doni ta lini veten të dashurojë ose, ndoshta, nuk mund ta kuptoni një person. Nëse keni kaluar një ndarje, mund të mos ju duket sikur dashuroheni përsëri. Tani, është më mirë të presësh dhe të mos biesh në polemika, të cilat mund t’ju shoqërojnë veçanërisht të mërkurën. Në punë, yjet ju drejtojnë të jeni shumë argumentues. Nëse jeni të stresuar, nuk doni të shkoni në punë. Do të jeni nën presion, veçanërisht të mërkurën. Përpiquni të kuptoni se çfarë po ndodh. Do të jetë e mundur të zgjidhni një problem në një kohë të shkurtër!

Peshqit

Four stars for those born under the sign of Pisces. Venus is on your side and now you want to let a person into your life, especially after difficult months. You need seriousness and commitment, but you need to give a relationship time to evolve. Favorite meetings, the ones after interesting Thursday. At work, the stars smiled at you: Mercury has been in favorable transit since Monday and will bring more clarity to your life. On the other hand, Jupiter will be in your sign in June and July: you will be able to develop a project, which can be set up at the end of 2021.

/NOA.al

 

Latest news