Deputeti i përmend me emra: Tre politikanët që do i largojë vettingu

Deputeti demokrat Flamur Noka shprehet se vettingu i politikanëve do të bëhet. Në një reagim në Facebook ai ka listuar tre emrat e politikanëve, Balla, Xhafaj, Cyrbja, që sipas tij do t’i bashkohen politikanëve të tjerë të përjashtuar e dënuar.

“Vetingu i politikaneve do behet. Balla ,Xhafaj ,Cyrbja do t’i bashkohen Ben Nokes, Roshit ,Frrokut e te tjerevesi ata. Njesoj si per dekriminalizimin, Edi Rama ka filluar propaganden kunder, por kjo eshte perpelitje e kote. Politika do te ndahet nje here e mire nga krimi dhe bashkepunetoret e krimit”, shkruan Noka.