Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha denoncon kandidatin e PS në Mat: Është bërë milioner. Ndërton saraje, firmos për të vëllain

Berisha denoncon kandidatin e PS në Mat: Është bërë

Krue i PD, Sali Berisha hodhi një sërë akuzash ndaj kryetarit aktual të bashkisë Mat, Agron Malaj.

Sipas Berishës, teksa prezantoi kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë Mat, Skënder Gjuci, kandidati socialist është bërë milioner në këtë detyrë.

Sipas kryedemokratit, Malaj nuk mendon gjë tjetër ditë e natë, por vetëm se si të pasurohet vetë.

“Këto zgjedhje kërkojnë nga ne me një përkushtim të madh, me një njerëzi të pakufishme të kontaktojmë, takojmë, trokasim në çdo derë, në çdo zemër, tek çdo qytetarë. Ne jemi një sot, në këtë vuajtje shqiptarët janë një, në këtë vjedhje të tmerrshme po vidhen të gjithë shqiptarët, përveç sektit të rilindjes.

Në këtë largim dhe shkretim masiv, po largohen të gjithë shqiptarët. Shumë herë më afër janë socialistët e thjeshtë me ju, me secilin prej jush, se sa me Agron Malajn, i cili nuk mendon gjë tjetër ditë e natë, se si të pasurohet vetë dhe se si të pasurohet fatosi i tij.

Ka ardhur këtu me deklaratën e pasurive të një ish oficeri garde. Kurse tani është bërë milioner. Ndërton saraje, firmos për të vëllain. Unë i them këtu; por në ligjet e këtij vendi dhe në kodin moral, zyrtari nuk mund të firmosë kurrë për vëllain e tij, se që në momentin që firmos për vëllain e tij, të ipen, basene, shpate, prona publike, ai vjedh, vjedh dhe vetëm vjedh.

Lexoni tenderat. Dy kompani gjithsej pranon për të ndërtuar shkollat dhe ua ndan. Njëri njërën shkollë, shkollën tjetër tjetri. Ata ndajnë fondet, ja japin Agronit. Këta janë bërë një sekt i rrezikshëm”, tha Berisha.

Të fundit