E-TJERA

Shpërndante lëndë narkotike, arrestohet 38-vjeçari nga Shkodra

Shpërndante lëndë narkotike, arrestohet 38-vjeçari nga

Policia e Shkodrës ka arrestuar në flagrancë një 38-vjeçar me inicialet E.P., pasi shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Përveç kontrollit fizik edhe gjatë kontrollit  në banesën e 38-vjeçari iu gjet një sasi lënde narkotike cannabis sativa, gjithsej 52 doza me peshë totale 51.8 gramë kanabis.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë:

Goditet një tjetër rast i tentativës për të shpërndarë lëndë narkotike në doza të vogla.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, arrestohet në flagrançë 38 vjeçari .

Sekuestrohet një sasi lëndë narkotike.

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në DVP Shkodër u bë arrestimi në flagrançë i shtetasit E. P. 38 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër,

Força Posaçme Shqiponja” të DVP Shkodër, në vendin e quajtur Xhabije, Shkodër gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur me vete një sasi dozash lëndë narkotike.

Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesë u gjet një sasi lëndë narkotike çannabis sativa, gjithësej 52 doza me peshë totale 51.8 gramë kanabis.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Ditari politik

Të fundit