Flash News

E-TJERA

Sylvinho mund të bëjë tri ndryshime në formacion ndaj Spanjës

Sylvinho mund të bëjë tri ndryshime në formacion ndaj

Për Shqipërinë, ndeshja me Spanjën konsiderohet një “finale” e madhe.

“Kuqezinjtë” luajnë mbrëmjen e së hënës sfidën më të rëndësishme në Euro 2024, takim ky që vendos edhe fatet e Kombëtares në këtë turne.

Sfida do të luhet në orën 21:00 në stadiumin “Merkur Spiel-Arena” në Dusseldorf.

Sylvinho dhe “djemtë” e tij do të kërkojnë fitoren ndaj iberikëve, me këto të fundit që kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër si të parët e grupit B.

Braziliani prej ditësh vazhdon përgatitjet për këtë superndeshje dhe pritet të bëjë 3 ndryshime në formacion. 

 Sylvinho pritet të ulë në stol 3 lojtarë, ndaj Hysaj mund ta nisë nga stoli dhe vendin e tij pritet ta marrë Ivan Balliu. Ndërkohë , Arbër Hoxha duket se më në fund mund ta nisë si titullarë, teksa pritet të marrë vendin e Jasir Asanit, ndërsa në majën e sulmit do të rikthehet në formacion Armando Broja, me Rey Manaj që duhet ta nisë nga stoli.

 

 

Të fundit