Javë përvëluese, përgatituni për temperatura deri në 39 gradë celsius

Për disa ditë me radhë temperaturat pritet të pësojnë rritje.

Sipas meteoalb, gjatë kësaj jave, termometri pritet të shkojë deri në 39 gradë celsius, duke shënuar një javë mjaft të nxehtë.

“Moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë vendin, përjashtuar vranësira dhe shira të izoluar në ekstremin verior. Pritet që i nxehti të na shoqëroje për disa ditë. Temperaturat e ajrit do të arrijnë 38 – 39 grade C”, sqaron meteoalb, ndërsa rënia do të vijë pas datës 29 korrik.