Flash News

POLITIKOFF

Vdekja e papritur e modeles, familja pranon se është vetëvrarë: Ishte e sëmurë

Vdekja e papritur e modeles, familja pranon se është

Disa ditë para ndërrimit të viteve, supermodejla Stella Tennant u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në Skoci, pak pasi kishte mbushur të 50-tat.

Në një deklaratë për Telegraph dje, familja e saj zbuloi se ajo vrau veten pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor dhe shtoi se ajo kishte qenë "e sëmurë prej disa kohësh".

Vdekja e papritur e modeles, familja pranon se është

“Stella ishte sëmurë prej disa kohësh. Jemi të hidhëruar dhe thellësisht të dëshpëruar që ajo u ndje e paaftë të vazhdonte, pavarësisht nga dashuria e atyre që ishin pranë saj. Të pikëlluar nga humbja e Stella-s, familja e saj ka një kërkesë të përzemërt që respektimi i privatësisë së tyre të vazhdojë".

Vdekja e papritur e modeles, familja pranon se është

Një burim për Telegraph ka thënë se familja dëshironte ta bënte lajmin publik sepse "ata mendojnë se është e rëndësishme të rritet ndërgjegjësimi rreth shëndetit mendor, pasi shumë shpesh keqkuptohet".

Ditari politik

Të fundit