Flash News

KRYESORE

Protesta e opozitës së bashkuar, përcaktohet dita dhe skema

Protesta e opozitës së bashkuar, përcaktohet dita dhe skema

Partia Demokratike ka zyrtarizuar datën e protestës së paralajmëruar, e cila do të zhvillohet me datë 16 shkurt në orën 11:00.

Në kuadër mobilizimit të qytetarëve, paraprakisht do të organizohen disa protesta më te vogla në qytete të ndryshme të vendit.

Kryesia e re e PD-së u mblodh dje rreth orës 17:00 për të parën herë, për t’ia lënë radhën mbledhjes së Kolegjit të Kryetarëve (sot ora 11:00) aty ku u diskutua për formën, datën dhe të gjitha detajet e protestës së opozitës.

Por së pari vjen beteja dhe përballja e madhe për demokracinë dhe shtetin ligjor duke udhëhequr protestat popullore për rrëzimin e Ramës dhe për ta shporrur këtë model menjëherë e mirë institucionet, nga politika, nga Shqipëria. PD do ta udhëheqë këtë beteje jetike dhe do ta fitojmë këtë betejë”, deklaroi tre ditë më parë kreu i Partisë Demokratike tre ditë më parë.

Të fundit