Qeveria e re, kur pritet të takohen Albin Kurti dhe Isa Mustafa

Mediat në Kosovë shkruajnë se kreu i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kryesues i zgjedhjeve të 6 tetorit dhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa pritet të takohen së shpejti.

Sipas IndeksOnline, bisedimet për krijimin e qeverisë së re në koalicion mes këtyre dy partive do të rinisin pas certifikimit të rezultateve dhe rinumërimit të vendvotimeve mbetura.

Po ashtu, të njëjtat burime janë shprehur se Ambasada e SHBA u ka kërkuar dy partive formim sa më të shpejtë të Qeverisë së re.