Sërish atentat në Vlorë, vdes 45-vjeçari

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës.

Viktima është 45-vjeçari Dilaver Tozaj, i cili është qalluar me armë pranë banesës të tij në fshatin Selenicë. Ai ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

 

Njoftimi i policisë:

Ne sallen operative te DVP Vlore, urgjenca e spitalit ka njoftuar se një person D.T, rreth 50 vjec nga Selenica dyshohet i plagosur a vetplagosur me arme zjarri pistolete, (kjo ende e paqarte,) dhe po transportohet me makine private drejt spitalit.

Urgjenca ka nisur autoambulancen me ekipin mjekesor dhe akoma ska mbritur ne spital. Sherbimet e policise dhe grupi hetimor jane nisur menjehere ne drejtim te vendngjarjes dhe pritet të zbardhin shkaqet e plagosjes.