Turqia tronditet nga një tjetër tërmet, sa ishte magnituda

Tri ditë pasi qyteti Elazığ në lindje të Turqisë është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.8 i shkallës rihterit, një tjetër tërmet i fuqishëm ka rikthyer panikun te banorët.

Pak minuta më parë, një tërmet me magnitudë 5 ndodhi në perëndim të Turqisë. Nga tërmeti i fuqishëm i tri ditëve më parë janë shënuar deri tani mbi 40 viktima dhe mijëra të plagosur, për shkak se shumë pallate dhe ndërtesa u shembën.