Video/Kafe dhe këmbët mbi tavolinë, Rama rehatohet në zyrën e re të OSBE-së

Edi Rama OSBE

Sot Shqipëria ka marrë zyrtarisht stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së, lajm i cili u bë i ditur nga ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, nëpërmjet një postimi që ai bërë në rrjete sociale.

Bashkë me të, drejt Bratislavës, ku po zhvillohet dita e dytë e takimit të Ministrave të Jashtëm të OSBE-së, ishte edhe Kryeministri Rama.

Në një video të postuar live në profilin e tij në FB, kryeministri Rama duket teksa ndodhet në një zyrë me këshilltarin e tij për marrëdhënien me median dhe një tjetër person, duke u përgatitur për fjalimin që Rama do të mbajë për të pranishmit.

Një detaj që ka tërhequr vëmendjen në video, është gjesti i kryeministrit, i cili I ka vendosur këmbët mbi tavolinë, dhe i ul kur shërbimi i sjell kafen në zyrë.

Bratislavë, Sllovaki – Pak përpara fjalës së marrjes së kryesisë së OSBE për vitin 2020 🇦🇱 Nder dhe përgjegjësi e madhe drejtimi i kësaj organizate ndërkombëtare të dorës së parë, si edhe mundësi e jashtëzakonshme për ta bërë Shqipërisë të shkēlqejë në krye të punëve të mëdha e të sfidave të posaçme të OSBE🙏 #ShqipërianëKrye🇦🇱

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 6. Dezember 2019