Video/ Të ftuarit lëkunden në transmetimin live, si u përjetua në televizionin turk tërmeti i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 i shkallës rihter ka goditur Turqinë lindore mbrëmjen e sotme.

Sipas Autoritetit për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) të Turqisë, tërmeti goditi qarkun Sivrice të Elazığ në 8:55 p.m. (17:55 GMT) nga një thellësi prej 6.7 kilometra.

Deri tani raportohen 6 viktima dhe qindra të plagosur.

Në rrjetet sociale qarkullon një video, ku shihet sesi lëunden live në një televizion turk të ftuarit dhe prezantuesi i një emisioni.