Zyrtare: Nis epoka e presidentit Beckham, zgjidhet trajneri i ri i Inter Miamit

Nis epoka e David Beckham në klubin e tij Inter Miami! Legjenda angleze ka marrë drejtimin e klubit amerikan dhe e ka nisur zyrtarisht epokën e tij të përforcimeve.

Inter Miami ka vendosur trajnerin e ri dhe ai do të jetë Diego Alonso. Trajneri uruguian ka shumë përvojë në amerikën-jugore. Ai ka drejtuar Monterreyn, por u shkarkuar në shtator nga klubi, pavarësisht se fitoi Concacaf Champions League.

Alonso ka përvojë, pasi ka drejtuar dhe rivalët e meksikanëve Monterreyn. Ai ishte trajner i Pachucas. “Pashë që ishte një projekt ambicioz dhe fitues, prandja e pranova”, – tha tekniku i ri.