Flash News

KRYESORE

Basha mbërrin në Elbasan, qytetarët: E duam Shqipërinë si gjithë Europa

Basha mbërrin në Elbasan, qytetarët: E duam Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur në Elbasan në kuadër të përshkallëzimit të protestës së opozitës me bllokimin e rrugëve kombëtare.

Basha shoqërohet nga ish-deputetët Luçiano Boçi dhe Endri Hasa, ndërsa ndodhet në rreth-rrotullimin e Bradasheshit. “Rama ik", “Qeveri i krimit” "E duam Shqiperine si gjithe Europa", janë disa nga thirrjet që dëgjohen shpesh nga qytetarët që janë të shumtë në numër.

Përveç Elbasanit, opozita ka bllokuar edhe 11 qarqe të tjera në të gjithë vendin, teksa kërkon krijimin e një qeverie tranzitore pa Edi Ramën kryeministër.

Të fundit