Flash News

Ditari i Maxhorancës

Akuzat për draftin e Asociacionit, Rama: Shajnë, pa e ditur ç’përmban

Akuzat për draftin e Asociacionit, Rama: Shajnë, pa e ditur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas kritikave në lidhje me akuzat ndaj draft-Statutit për Asociacionin që Shqipëria propozoi për zgjidhjen e konfliktit në veri të Kosovës.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Tëitter”, Rama shkruan se kritikët e shajnë pa e ditur ç’përmban draft-Statuti i Asociacionit.

“Ata që shajnë e akuzojnë pa e ditur fare çka përmban draft-Statuti i Asociacionit kanë frikë vetëm nga një gjë: Se mos humbasin armikun që u krijon kushtin ekzistencial që të flasin dhe të sillen si në llogore, ndërkohë që lufta ka mbaruar në 1999 dhe armiku është mundur”, shkruan Rama.

Akuzat për draftin e Asociacionit, Rama: Shajnë, pa e ditur

Të fundit