Flash News

Ditari i Opozitës

‘Mëso të vërtetën’, publikohet analiza: Pse procesi ndaj Berishës është i montuar politikisht

‘Mëso të vërtetën’, publikohet analiza: Pse

Avokatët e kreut të PD-së Sali Berisha, Genc Gjokutaj dhe Sokol Mëngjesi kanë publikuar një analizë me shkeljet e procedurës ligjore, duke e quajtur gjyqin ndaj liderit opozitar si një proces politik.

Në analizë avokatët kanë sqaruar shkeljet, sipas tyre të kryera nga Prokuroria Speciale për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (SPAK), Gjykata Speciale për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) dhe Parlamenti, që ata thonë se është i kontrolluar nga Edi Rama.

Kreu i Partisë Demokratike e ka publikuar këtë dokument duke i ftuar qytetarët të mësojnë të vërtetën.

Ndërkohv kujtojmë se që prej datës 30 dhjetor 2023, Berisha ndodhet në arrest shtëpie, si dhe nën urdhër ndalim komunikimi me këdo, përveç anëtarëve të familjes që jetojnë me të. Ai akuzohet për korrupsion pasiv në bashkëpunim, në lidhje me çështjen e privatizimit të ish-kompleksit ‘Partizani’.

Të fundit