Flash News

E-TJERA

GJKKO kalon për gjykim dosjen e inceneratorit të Fierit

GJKKO kalon për gjykim dosjen e inceneratorit të Fierit

Gjykata e Posaçme vendosi të kalojë për gjykim dosjen e inceneratorit të Fierit.

GJKKO ka kërkuar sot saktësimin e akuzave ku për ish-deputetin socialist, Alqi Bllako, kërkon ndryshim akuze me argumentin se ka qenë nëpunës publik dhe jo zyrtar i lartë.

Për zv.presidentin e FSHF-së, Arben Dervishaj, GJKKO vendosi të rrëzojë akuzën e shpërdorimit të detyrës. Edhe për Enver Sheshin, i cili ndërroi jetë disa muaj më parë, janë pushuar akuzat.

Të fundit