E-TJERA

Përkeqësimi i pandemisë/ Anulohet Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL, do të merrte pjesë dhe Shqipëria

Përkeqësimi i pandemisë/ Anulohet Asambleja e Përgjithshme e

Përkeqësimi i situatës së pandemisë ka sjellë anulimin e Asamblesë së Përgjithshme të INTERPOL, ku do të merrte pjesë edhe Shqipëria. Lajmi është bërë i ditur nga sekretari i përgjithshëm i Interpolit, Jurger Stock.

“Autoritetet e Emirateve të Bashkuara Arabe punuan jashtëzakonisht shumë për të gjetur zgjidhje për problemet e paraqitura nga pandemia e COVID-19. Sidoqoftë, për fat të keq nuk është e mundur që Asambleja e Përgjithshme të shkojë përpara siç ishte planifikuar”, tha Jürgen Stock.

Asambleja ishte planifikuar të zhvillohej në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku do të merrnin 194 vende.

Ditari politik

Të fundit