Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Padi shtesë për inceneratorët, Kryemadhi: 24 kompani të përfshira në evazion fiskal, dy pensionistë blenë biznese 30 mln $

■ Kryemadhi: Kompanitë e inceneratorëve, sponsorizuesit kryesor të aksionit të Lulzim Bashës

■ Inceneratorët/ Berisha: Mafia Rama-Veliaj krijuan 24 ndërmarrje për të vjedhur buxhetin

■  E lidhur: Rezulton me 30 mln dollarë pasuri nga inceneratorët, rrëfen 90-vjeçarja: Jetoj në azil, si rashë pre e mashtrimit

■ Shtyhet seanca për “Babalen”, Salianji: Nuk ka pasur vepër penale, bëra një denoncim

■ Salianji në Apel, Berisha: Rama dhe Xhafaj duan t’i marrin mandatin, do ta bëjmë çështje ndërkombëtare

■ Rama kërkon që MV të pranojë propozimin francez: Të hapet dera për zhbllokimin e integrimit evropian

■ E lidhur: Konsultime në MV për propozimin francez, VMRO-DPMNE kundërshton ashpër: Nuk garantohet gjuha 

■ Nxënësit e klasave të para dhe të dhjeta do të regjistrohen në shkollë përmes e-Albania, afatet

■ Osmani njofton takimin mes Kurtit dhe Vuçiçit këtë muaj në Bruksel

■ ‘Vetëm droga i bën ballë inflacionit’, Financial Times merr shembull Shqipërinë

■ “Më mirë ‘riedukim’ se sa gojën mbyllur”, gazetarët protestë para kryeministrisë

■ E zë poshtë tenda e kalçetos , ndërron jetë në spital 22-vjeçari në Sarandë

Të fundit