“Fytyra ime i thotë të gjitha”, lojtari i Juventus mposht koronavirusin

Futbollisti i njohur Paulo Dybala, rezultoi pozitiv ndaj COVID-19 dhe lajmi u bë me dije edhe për mediat në datën 21 mars. Futbollisti kaloi një periudhë të vështirë por edhe të gjati. Gati 6 javë zgjati gjendja e tij i infektuar me koronavirus, në luftë për të mposhtur virusin vdekjeprurës.

Dybala kreu 6 teste, të cilët i dolën pozitivë por më në fund ka ardhur lajmi i mirë. Ai bashkë me të dashurën ia kanë dalë të fitojnë ndaj koronavirusit.

Lajmin e ka dhënë vetë futbollisti, i cili shkruan në foton e postuar – ku duket më i lumtur se kurrë:

“Fytyra ime i thotë të gjitha: më në fund u shërova nga COVID-19.”