“Hidh e prit”, direkt pas intervistës së Mozzik, reagon Loredana

Kënga e re e Mozzik “Dhelpër dinake” pretendohej se ishte një dedikim i reperit për Loredanën pas ndarjes. Mirëpo, ky lajm si duket i ka “lodhur” edhe Loredanën edhe Mozzik. Dyshja kanë reaguar duke pohuar kështu se kënga nuk ka lidhje me marrëdhënien e tyre.

I ftuar në “NIN”, Mozzik ka treguar se kjo këngë ka dy vite që është punuar dhe nuk është dedikim:

“Kënga është punu para dy viteve, nuk po rrej. Është punu para dy viteve. Erdh një kohë, çast, moment jetësor, të palidhur me pjesët e jetës time private, thjesht mu dok se i ka ardhë koha si këngë. E ndjeva që është obligim me publiku një kangë të mirë. Nuk e kisha quajtur dedikim, ma shumë e kisha quajtur në kornizën e pjesës jetësore. Derisa them kështu, është një lloj dedikimi por jo direkt. Ka të bëjë me metaforizëm të një artisti.”

E ndërsa vetë Loredana ka reaguar direkt pas emisionit në një postim në Instastory, ku dëgjiohet në sfond kënga e re e Mozzik dhe reperja e këndon.

Pra, të jemi njëhëerë e mirë të qetë. Dyshja kanë një marrëdhënie të mirë pasi kanë dhe një vajzë bashkë dhe nuk do ishte aspak e hijëshme të kishte armiqësi mes tyre.