Kaubojsi ka një fotomontazh dhe një shprehje popullore për ndarjen e Ramës nga Meta

Përmes një fotoje të montuar, të cilën e ka postuar në Facebook, deputeti  Eduart Ndocaj e ka quajtur Presidentin e zgjedhur të Shqipërisë, Ilir Metën, “djall”.

Në foto shohim Meten “foshnje” në një karroce dhe Monikën pranë tij, duke nënkuptuar kështu që Mona është kujdestarja e djallit.  “Më mirë djepi thatë se djalli mrenë”, shkruan Ndocaj në postimin e tij.

Deputeti i PBDKSH-së i është bashkuar opozitës para disa kohësh duke shprehur pakënaqësitë për qeverinë Rama.