Flash News

KRYESORE

‘Kryetar i këshillit politiko-seksual’, Murrizi i kthehet Gjiknurit: Ke vetëm një zgjidhje... S'ka bir nëne e as bir ku*ve të tallet me Kushtetutën!

‘Kryetar i këshillit politiko-seksual’, Murrizi i kthehet

Ndryshimet kushtetuese janë kthyer edhe njëherë në qendër të debatit politik ditën e sotme, ndërsa mazhoranca paraqiti draft-propozimin për lista kandidatësh 100% të hapura, dhe prag minimal për ndarjen e mandateve mes koalicioneve apo partive garuese 3%.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi, i është kthyer ashpër kryetarit të Këshillit Politik, Damian Gjiknuri, të cilin e quan “kreu i këshillit politiko-seksual”, duke thënë se “PS është bërë pishman për marrëveshjen e 30 korrikut”.

Sipas Murrizit, Gjiknuri ka vetëm një zgjidhje, “të sigurojë përsëri 94 vota për të ndryshuar edhe njëherë nenet 64 dhe 68 të Kushtetutës që u miratuan në 30 korrik”, teksa shton se: “S’ka bir nëne e bir ku… që të tallet me Kushtetutën.”

Postimi i plotë:

I dashur shoku Damian!

Po te drejtohem Ty si kryetar i keshillit politiko-seksual

Pallavrat me LISTAT E HAPURA ne kundershtim me KUSHTETUTEN e miratuar me date 30 korrik 2020 mund tja u besh antareve seksualisto-keshillues politik qe keni nga data 14 janar 2020 qe derdellisni sikur po shpetoni Shqiperine por ne fakt po ruani menderen tuaj dhe te kryetarit te partise

LISTAT E HAPURA nuk jane me ne doren Tende Damian e as te kujdo antari apo kryetari te keshillit seksualo-politik

Une e di mire siç e dine dhe e kane kuptuar pothuajse te gjithe Shqiptaret qe ju jeni bere PISHMAN per voten e 30 korrikur sepse jane merzitur shume sivllezerit tuaj, por kjo ka vetem NJE ZGJIDHJE Damian

Mblidhi 28 firma nga deputetet e PS dhe siguro perseri 94 vota ne KUVEND dhe ndryshoi dy nenet 64 dhe 68 te KUSHTETUTES qe u miratuan me 106 VOTA me date 30 korrik

RRUGE TJETER NUK KA

Bile po te citoj nje thenie te Kryetarit tend Rama dikur qe:

NUK KA AS BIR NENE E AS BIR KU… QE TE TALLET ME KUSHTETUTEN E MIRATUAR NE 30 KORRIK DHE QE KA HYRE NE FUQI

Po ashtu i dashur Damian i keshillit seksualo-politik po te qartesoj qe:

KURRE NUK MUND TE KETE PRAG KOMBETARE ME SISTEM ZGJEDHOR RAJONAL DHE PA PATUR NJE “ SHPORTE” MANDATESH REZERVE PER TE KOMPESUAR ÇDO PARTI POLITIKE QE KALON PRAGUN POR NUK KAP DOT NJE MANDAT NE QARK

Shife nenin 45 te KUSHTETUTES i dashur Damian se çfare thote pastaj derdellis me keshillin politiko-seksual

Ditari politik

Të fundit