Kush janë deputetët e PS-së që uruan Tahirin për ditëlindjen e djalit

Pas një heshtje të gjatë, mbrëmjen e djeshme Saimir Tahiri ka postuar një video nga festa e organizuar me rastin e ditëlindjes së djalit.

Video ka marrë shumë reagime ndërkohë që mes atyre që e kanë uruar Tahirin kanë qenë edhe deputetë të Partisë Socialiste.

Deputetja dhe kryetarja e PS-së së Tiranës, Blerina Gjylamenti, Evis Kushi, Adelina Rista, Antoneta Dhima dhe Andrea Marto. Ndërkohë pjesë e urimeve ka qenë edhe ish-deputeti socialist, aktualisht drejtor i Përmbarimit, Pirro Lutaj.