Manastirliu apel qytetarëve: Tre veprime të thjeshta, çdo ditë, për të mundur COVID-in

Ndërsa situata për shkak të pandemisë përkeqësohet dita-ditës, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vjen me një tjetër apel për qytetarët.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manastirliu na këshillon respektimin e tre veprimeve të thjeshta çdo ditë për të mundur Covid 19.

Postimi i plotë:
Lutemi respektoni këto tre veprime të thjeshta, çdo ditë, për t’ju bashkuar përpjekjes së mjekëve dhe infermierëve, për t’a mundur 🤜COVID19🤛

↔️Respekto distancën
😷 Vendose maskën
🧼Ruaj higjienën vetjake dhe kolektive
#RespektoniRregullat
#RuaniShëndetin