Nëna hyn në gjimnazin në Tiranë dhe godet drejtoreshën, mbështetet nga 18 vjeçarja që shpartallon derën

Një 46 vjeçare është arrestuar nga policia sepse ka dhunuar drejtoreshën e një gjimnazi ku djali i saj është nxënës.

Policia njofton se shtetësia Adriana H., ambientet e brendshme të një shkolle dhe ka goditur drejtoreshën, shtetasen V. G., ndërsa shtetësia H. H., 18 vjeçe, ka goditur me grusht derën e zyrës së drejtoreshës duke e dëmtuar.

Policia ka arrestuar 46 vjeçaren dhe ka referuar materialet në prokurori për 18 vjeçaren dhe 16 vjeçarin me iniciale G.H., djali i gruas që dhunoi drejtoreshën.

“Më datë 30.05.2017, u arrestua shtetësia Ardiana H., 46 vjeçe, banuese në Tiranë dhe u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit H. H., 18 vjeçe dhe G. H., 16 vjeç, banues në Tiranë, sepse tek ambientet e brendshme të një shkolle, shtetësia Ardiana H. (nëna e shtetasit G. H., nxënës i kësaj shkolle), ka goditur drejtoreshën e kësaj shkolle, shtetasen V. G., ndërsa shtetësia H. H., ka goditur me grusht derën e zyrës së drejtoreshës duke e dëmtuar. Gjithashtu shtetasit e sipërpërmendur, kanë kundërshtuar punonjësit e policisë gjatë veprimeve të tyre proceduriale. Parashikuar nga Nenet 236/2, 237 dhe 150 të Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e policisë.