Flash News

KRYESORE

Personazhi i Bild shfaqet krah Rakip Sulit. SHISH e akuzon për kultivim kanabisi

Personazhi i Bild shfaqet krah Rakip Sulit. SHISH e akuzon për kultivim

Shefi i Komisaritit nr. 5, Sali Skura ka dalë sërish në skenë, pasi akuzohet nga Lulzim Basha dhe Xhelal Mziu se është personi që çmontoi derën kryesore të Bashkisë së Kamzës për të mundësuar hyrjen e Rakip Sulit.

Zyrtari i lartë është  është një nga personat që u zbulua nga 16 përgjimet e publikuara nga Bild në lidhje me të ashtuquajturën “Dosja 184”. [shih videon e meposhtme].Në qershor të 2016-ës, Skura, asokohe Shef Policie në Kamëz, dëgjohet teksa flet me ‘kreun’ e përgjimeve, Arben Keshin dhe shqetësohet lidhur me rezultatin e zgjedhjeve vendore të parakohshme në Dibër.

Por kjo nuk ka qenë hera e parë që Sali Skura dyshohet se ka shkelur ligjin. Në një artikull të publikuar të 2017-ën ne media, Skura ishte një 128 nga drejtuesit e Policisë së Shtetit, që akuzohej nga SHISH se kontribuoi në kanabizimin e vendit për periudhën 3 mars 2016 deri më 9 mars 2017 dhe merrte urdhra nga ‘lart’.

https://www.youtube.com/watch?v=lvWZw4267Yg

Ditari politik

Të fundit