Flash News

POLITIKOFF

Alexandria Ocasio-Cortez mendoi se "do vdiste" gjatë sulmit në Capitol

Alexandria Ocasio-Cortez mendoi se "do vdiste" gjatë sulmit

Ajo ka treguar për eksperiencën e saj në një lidhje live në Instagram.

Alexandria Ocasio-Cortez ka treguar hapur eksperiencën e saj lidhur me përvojën e saj gjatë trazirave të tmerrshme në Capitol. Në një Instagram live të martën në mbrëmje, tregoi se ajo kishte një "takim shumë të afërt" gjatë kryengritjes në Sh.B.A. Capitol në 6 janar dhe mendoi se ajo "do të vdiste".

Ndërsa Alexandria nuk tregoi shumë detaje për momentin specifik të cilit i referohej për shkak të "shqetësimeve të sigurisë", tregoi se ishte shumë "traumatizues" dhe nuk ishte i sigurt nëse ajo "do të arrinte deri në fund të asaj dite e gjalle.

Ajo u hap para ndjekësve të saj për atë moment të frikshëm kur mendoi se jeta e saj do të mbaronte. Ajo shtoi se "shumë anëtarë, punonjës e fëmijë të Kongresit gati u vranë atë ditë."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alexandria Ocasio-Cortez (@aoc)

Ditari politik

Të fundit