Rudina Hajdari tregon skenarin: Zgjedhjet do shtyhen vetëm me një muaj

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka zbardhur prapaskenat për krizën aktuale politike, lidhur me zgjedhjet vendore.

Nga foltorja e Kuvendit, ajo u shpreh e bindur se zgjedhjet do të shtyhen maksimumi vetëm me një muaj.

“Zgjedhjet do të shtyhen me një muaj, pra muajin tjetër do kemi zgjedhje. Por, a ja vlejti barra qiranë, a ja vlejti që opozita dogji mandatet, bllokimi i Reformës në Drejtësi? absolutisht jo. Kjo bëhet që ata të tre të ulen me njëri-tjetrin dhe të bëjnë një konsensus për zgjatjen e pushtetit të tyre”, tha Hajdari.