Zbulohet dhurata që Alfred Peza i bëri Berishës në Top Channel

Alfred Peza, sekretari për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat në PS, të hënën ishte pjesë e panelit të emisionit ‘Open’ në Top Channel, ku i ftuar ishe ish-kryeministri, Sali Berisha.

Ndonëse raportet e tyre kanë qenë me ulje-ngritje, kjo nuk e pengoi Pezën që t’i dhurojë Berishës një kopje të librit të tij të fundit me titullin ‘Sarah’.

Informacioni është dhënë nga vetë Peza, i cili duke iu përgjigjur disa kritikëve thekson se nuk është krim që t’i bësh një dhuratë edhe kundërshtarit politik.