Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Pak ditë para protestës, Meta takim ‘kokë më kokë” me Berishën në selinë blu

■ E lidhur: “Bashkëpunim elektoral dhe parlamentar”, Berisha zbardh takimin me Metën; Berisha për Yuri Kim: Nëse nuk do të kishte shkuar të urojë zgjedhjet e 25 prillit në darkë, gjërat do ishin ndryshe; Berisha njofton orën e protestës së 6 dhjetorit: Do të jetë paqësore, i dimë detyrimet për mikpritjen 
 
■ Buxheti 2023/ PD do paraqesë 23 amendamente, Berisha zbardh propozimet: Rritje pagash me 25% 

■ “Të hiqet limit prej 6 orësh”, PD-PL kërkesë Kuvendit: Debati për ‘Portin e Durrësit’ të jetë pa kufizim

■ “Do të restaurohen”, Bashkia e Tiranës urdhëron rreth 200 studentë të largohen nga konviktet

■ KLSH gjen shkelje në disa institucione: Dëmi ekonomik kap vlerë në 122 mld lekëve

■ “S’pati shtysë nga partitë”/ Zgjedhjet e 24 majit pa votim elektronik, qeveria nuk e miratoi fondin

■ Del vendimi, samiti i BE-së në Tiranë do t’i kushtojë shtetit shqiptar 450 mijë euro

■ Tensionet në veri, BE heq nga axhenda liberalizimin e vizave për Kosovën

■ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat në Bruksel

■ Bashkimi Evropian i kushtëzon Serbisë negociatat për anëtarësim

Të fundit